اخبار > اعتکاف دانشجویی
يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧
اطلاعيه

پیوندها


اخبار > اعتکاف دانشجویی
 


شماره خبر: ٤٩٠٤٠٨             تاریخ انتشار خبر : 1395/02/08
اعتکاف دانشجویی
گزارش تصویری مراسم اعتکاف دانشجویی ایام البیض ماه رجب سال 1395

 مراسم اعتکاف دانشجویان پسر دانشگاه های شهرستان بیرجند همانند سالهای گذشته  با حضور 110 نفر از معتکفین در محل مسجد باقرالعلوم(ع) دانشگاه پیام نور مرکز بیرجند و دانشجویان دختر در مسجد چهارده معصوم(ع) واقع در خیابان سجاد 2 برگزار شد . این مراسم که از موثرترین برنامه های معنوی برای دانشجویان و با هدف بالا بردن سطح فرهنگ و بینش معنوی و دینی دانشجویان و نیز از مهم ترین مراسم ایجاد ارتباط معنوی با معبود می باشد ، با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری ، امورفرهنگی و دانشجویی مرکز بیرجند و ستاد اقامه نماز دانشگاه در ایام البیض از روز پنجشنبه 2/2/95 لغایت شنبه 4/2/95 برگزار شد .

از جمله برنامه های معنوی این ایام که برای دانشجویان معتکف انجام شد ، برگزاری مناجات در سحرگاهان، سخنرانی و همراهی حجه الاسلام جلالیان ، مبلغ اعزامی از مشهد مقدس ، برگزاری حلقه های معرفت و پرسش و پاسخ دینی و فرهنگی اجتماعی ، پخش فیلم ها و کلیپ های معنوی و مرتبط ، اقامه نمازهای یومیه به جماعت ، تلاوت دعای کمیل ، ندبه و دیگر ادعیه ماه مبارک رجب ، اجرای مراسم ام داود (ع) هم زمان با روز شهادت حضرت زینب (س) و ... همچنین در این مراسم بسته های فرهنگی مرتبط با موضوع اعتکاف بین معتکفین توزیع شد. در روز دوم معتکفین میزبان حجه الاسلام و المسلمین عبادی ( نماینده محترم مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی) حجه الاسلام و المسلمین اکبری مطلق( مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی) و جناب آقای دکتر ثقفی ( ریاست محترم دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی) بودنند و نماز مغرب و عشاء به امامت حجه الاسلام و المسلمین عبادی اقامه گردید. این مراسم با هزینه 450000 ریال برای هر نفر برگزار گردید که مبلغ 150000 ریال را دانشجویان و مبلغ 300000 ریال را دانشگاه پرداخت نمودند .

 

لازم به ذکر است مراسم معنوی اعتکاف فرصت خوبی برای همه به ویژه جوانان دانشجو برای دوری از تعلقات دنیوی و مأنوس شدن با حضرت حق و تزکیه نفس می باشد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اداره امور فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی


خروج
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید امروز : 47
 کل بازدید : 109742
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
از کانون های نهاد
نشريات و تشکلهای دانشگاه ما
گروه هاي علمي دانشگاه
مرکز هم اندیشی اساتید
دانلود
آموزشگاه مجازی دانشگاهیان
اطلاعیه
کانونهای دانشجویی
ضیافت اندیشه دانشجویی
اعتکاف دانشجویی
ازدواج دانشجویی
عمره و عتبات
صفحه ي اصلي
اخبار
تماس با ما
چارت نهاد
درد و دل دانشجویی