اخبار > بیانیه شهادت آیت الله شیخ نمر
يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧
اطلاعيه

پیوندها


اخبار > بیانیه شهادت آیت الله شیخ نمر
 


شماره خبر: ٤٧٦٤٢١             تاریخ انتشار خبر : 1394/10/16
بیانیه شهادت آیت الله شیخ نمر
بیانیه اساتید ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی در محکومیت اعدام رهبر شیعیان مظلوم عربستان ایت الله شیخ نمر

 

بیانیه اساتید ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان خراسان جنوبی در محکومیت اعدام رهبر شیعیان مظلوم عربستان ایت الله شیخ نمر

روشنفکران و دانشگاهیان جهان اسلام همه ظرفیت

خود را برای محکومیت این جنایت به کار گیرند 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ /آیه 8 سوره صف

می ‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد.

خبر شهادت عالم مبارز و مظلوم آیت الله نمر رهبر شیعیان عربستان توسط رژیم مستبد و سفاک آل سعود بار ديگر مسلمانان و آزادگان جهان را داغدار كرده است. اين اقدام در حالي رخ مي دهد كه مسلمانان جهان هنوز غم حادثه دلخراش منا و كشته شدن هزاران نفر از حجاج بيت الله الحرام که در پی سوء مدیریت، بی تفاوتی و رفتارهای به دور از معیارهای انسانی حادث شد را فراموش نكرده اند.

آیت الله شیخ النمر باقر النمر رهبر آزاده شیعیان عربستان توانسته بود با اقدامات شجاعانه و روشنفکری خود در برابر جنایات و رفتارهای ظالمانه حکومت منحوس و سفاک سعودی ايستادگي كند و فريادگر پايمردي مستضعفان و مظلومان عربستان در برابر حکومت مورد حمايت استکبار جهانی در این کشور باشد. چه پاداشی بالاتر از شهادت که نصیب او شد و به جوار حق شتافت و چه كوردلند آنان كه گمان مي كنند با خاموش كردن اين شمع فروزان، راه آن مرد بزرگ به فراموشي سپرده خواهد شد.

و اما، رژیم منحوس و ضد بشري آل سعود که هر روز با کشتار کودکان و زنان مظلوم یمنی از یک سو و کمک به گروههای تکفیری همچون داعش از سوی دیگر، تصویر واضح تری از خونخواری و جنایت خود نشان می دهد، این بار در حالي كه چند روز از ميلاد پربركت رسول اكرم (ص) كه نويد بخش وحدت جهان اسلام به شمار مي رود نگذشته است، اين اقدام، خط بطلانی است بر مدعای دروغین نقش آل سعود در رهبري و محوريت مسلمانان جهان.

این رفتار غير انساني كه در مقابل ديدگان سازمان ملل و مجامع حقوق بشري و سكوت مرموزانه آنان همواره تكرار مي شود، چيزي جز دامن زدن به آتش ناآرامي در منطقه و اختلافات ميان شيعه و سني را دربر نخواهد داشت و اميدواريم با بیداری و هوشیاری جهان اسلام این توطئه خنثی شده و معتقديم خون پاک این عالم برجسته و آزاده آنها را از صفحه روزگار محو خواهد کرد.

بر همین اساس اساتید ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی ضمن محکوم کردن این جنایت فراموش نشدنی و غیر قابل بخشش، مراتب تسليت خود را به رهبر معظم انقلاب، مسلمانان و آزادگان جهان، شيعيان مظلوم عربستان و عموم دانشگاهیان عرض مي نمايد و همچنين از تمامي نخبگان ، روشنفكران ،دانشجويان و اساتيد دانشگاه هاي كشورهاي اسلامي انتظار مي رود كليه ظرفيت ها و امكانات خود را براي اعلام انزجار، محكوميت و پيگيري حقوقي اين جنايت به كار گيرند.

 

 

 


خروج
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید امروز : 12
 کل بازدید : 109707
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
از کانون های نهاد
نشريات و تشکلهای دانشگاه ما
گروه هاي علمي دانشگاه
مرکز هم اندیشی اساتید
دانلود
آموزشگاه مجازی دانشگاهیان
اطلاعیه
کانونهای دانشجویی
ضیافت اندیشه دانشجویی
اعتکاف دانشجویی
ازدواج دانشجویی
عمره و عتبات
صفحه ي اصلي
اخبار
تماس با ما
چارت نهاد
درد و دل دانشجویی